ЗВ’ЯЗАТИСЯ
З НАМИ
ЯК НАПИСАТИ КНИГУ ПРО СВОЄ КОХАННЯ
Must know

ЯК НАПИСАТИ КНИГУ ПРО СВОЄ КОХАННЯ

Як написати книгу про своє кохання


Виникло питання: як написати книгу про своє кохання? Хороша новина — вам точно є що розповісти і про що написати, якщо виникло таке питання. Погана новина — разом з історією кохання у вас є страхи і сумніви, наприклад:
- з чого почати?
- про кохання вже так багато написано, кому потрібна ще одна книга?
- як зробити книгу цікавою?
- як не здатися і дописати власну історію кохання?
У письменника-початківця питань завжди багато: до початку роботи, під час і після, і — це нормально. Спробуємо розібратися, якщо не з усіма, то з деякими з них.

4 проблеми, які часто заважають написати книгу про кохання та практичні поради, як їх вирішити:

 

1. Проблема: щось заважає, чомусь тільки думаєте, але не пишете.

Отже, у вас в голові одного разу виникла думка про те, що історія кохання, учасником або свідком якої ви стали, має бути явлена світові. І з того часу вона стала настільки нав'язливою і гучною, що її не заглушити ані домашніми справами,  ані дедлайнам на роботі. І ось ви вже починаєте почуватися відповідальним і трохи винним у тому, що ніяк не сядете за написання.
Але при цьому ви не сідаєте писати книгу. Що вам заважає?
Зазвичай багато всього, починаючи з «он скільки книг вже написано, кому потрібна моя, та який з мене письменник, я навіть пишу з помилками», закінчуючи «не можу написати перше речення».
Рішення: зменшіть очікування і почніть писати.
Здається, така собі порада, правда? Особливо, коли почати якраз і не виходить.
Але суть у тому, що вам потрібно буквально сісти і почати писати. Пишіть перше, що спадає на думку. І тут важливий момент: пам'ятайте, перший крок — це завжди складно, а коли йдеться про щось грандіозне, а написання книги, ще й про кохання, саме таким зараз для вас і видається, тому цей перший крок стає для вас ще важчим.

Просто сідайте писати перше, що спадає на думку і поясніть собі, що це не геніальний роман про кохання, а чернетка тексту. Ви намагаєтеся написати книгу про кохання і, може, у вас відразу вийде, а, може, не відразу.
Література — ​​це територія свободи. Абсолютно не важливо з чого ви почнете і яким чином побудуєте процес. Слона легше їсти частинами, от і почніть з тієї, яка вам до душі) Це повністю ваш спосіб сказати те, що вам хочеться і так, як вам хочеться. Так, у художній літературі є елементи, без яких твір просто не відбудеться: сюжет, герої, композиція. Але те, як ви з ними працюватимете, це виключно ваш індивідуальний підхід. Не думайте про теорію роману, пишіть слово за словом, пишіть речення, які витягує з вас думка про вашу історію кохання.

Ернест Ґемінгвей радив у хвилини «пробуксовки» починати писати з однієї правдивої фрази: «Напиши найправдивішу, яку можеш». А Рей Бредбері складав списки іменників, із яких потім народжувалися історії. Який спосіб оберете чи винайдете ви, ми не знаємо, але дізнаємося, коли ви почнете писати)

2. Проблема: про кохання написано мільйони книг, кому потрібна ще й моя?
Рішення:
Так, з часів виникнення писемності люди написали дуже багато книг про кохання. Любов і зараз найпопулярніша тема як у кіно, так і в літературі. Про кохання писали, пишуть і писатимуть. Відомі всі можливі сюжетні варіації, нічого нового про кохання не скажеш. Але найголовніший момент і цінність у тому, що вашу історію так, як ви її знаєте та відчуваєте, можете написати лише ви.
Так на класах «Методу» щоразу повторює Наталі студентам, які сумніваються: «Важливо не що, а як ви розповідаєте». Цінність у вас, як в авторі: у вашому баченні та голосі — це і є та унікальність, це і є та причина, через яку книга про кохання, написана вами, буде не такою, як усі інші, буде особливою. І з цієї причини люди писали і писатимуть про кохання.
У музиці всього 7 нот і, за статистикою, 85% всіх пісень пишуться про кохання і ми не перестаємо слухати їх і вибирати з безлічі ті, що нам до душі.

3. Проблема: я не знаю, як зробити книгу цікавою.