ЗВ’ЯЗАТИСЯ
З НАМИ
КОРОТКО ТА ПРОСТО ПРО ТЕ, ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ВИДАВНИЦТВО
Must know

КОРОТКО ТА ПРОСТО ПРО ТЕ, ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ВИДАВНИЦТВО

Або як отримати свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи й замовити ISBN зі штрихованим кодом в умовах карантину.

Ви, напевно, вже знаєте, що в серпні 2020 року ми відкрили видавництво «Видавничий Дім ОРЛАНДО», що видаватиме книги та твори студентів «Письменницького Методу». Пишу саме студентів, бо вже зараз у нас є черга з рукописів і працювати зі сторонніми авторами ми наразі фізично не встигаємо. Наші студенти для нас на першому місці. Хоча ми так швидко розвиваємося, що я не здивуюся, якщо наступного року наше видавництво розширить свою роботу та буде розглядати рукописи всіх охочих.

Оскільки я займалася всією паперовою роботою, Наталі Скорикова попросила мене написати цю статтю. А ще причина в тім, що коли вперше постали питання: «Як зареєструвати видавництво в Україні?», «Що потрібно для реєстрації видавництва?», я ніде не могла знайти простої та конкретної відповіді. Аби ви не мучились та не витрачали свій час, я зібрала всю корисну інформацію, що значно полегшить вашу роботу.

Отже, корисними є два сайти. Можу запевнити, це перевірена інформація, бо щоденно два тижні я шукала одну й ту ж інформацію в гуглі, й усі інтернет-шляхи, вели саме сюди:
Сайт Книжкової Палати України http://www.ukrbook.net/
Сайт Державного комітету телебачення і радіомовлення http://comin.kmu.gov.ua/

Одразу напишу, я ніколи раніше не отримувала свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи, а тим паче — ISBN. Але в мене вийшло, тому ділюся власним досвідом.
Почну з отримання свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи. Так, звучить досить навантажено, але це ще скорочена назва, повна виглядає ось так: «Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції». Жодного разу не вимовляла цю назву повністю. Надалі я буду писати «свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи», або просто «свідоцтво».

Щоб отримати свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи, потрібно:

По-перше, зареєструвати ТОВ чи ФОП (існують й інші варіанти, але то вже зовсім специфічні форми).
Я не бухгалтер і не юрист, тому не можу порадити, яка форма краще: юридична чи фізична особа. Але зверніть увагу, якщо обрати ФОП, то на всій вашій продукції буде зазначено ФОП Іванов/Шульга/Романенко і так далі, а не назва видавництва. Якщо обрати ТОВ, то на вашій продукції буде зазначено назву товариства. А товариство можна назвати, як забажаєте. Ми реєстрували ТОВ «Видавничий Дім ОРЛАНДО», тому далі усі приклади та перелік документів розписані саме для ТОВ. Але алгоритм той самий і для ФОП, трішки відрізняються лише перелік документів й форми заяв/гарантійних листів.

По-друге, заповнити заяву про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.
Зразок заяви можна завантажити/скопіювати на сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення за посиланням http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=67724 .

Сайт не простий, точніше не просто знайти, те що потрібно. Тому, якщо щось трапиться з посиланням, відкривайте сайт Державного комітету телебачення і радіомовлення за такою схемою: зліва меню, розділ “Каталог адміністративних послуг”, далі самий останній підрозділ “Умови та порядок внесення суб'єктів видавничої справи до Державного реєстру видавців”. На цій сторінці є загальна інформація, яка однозначно корисна, плюс зразки заяв.

Я скопіювала зразок заяви до Word, заповнила все, що розуміла. Потім зателефонувала до Державного комітету телебачення і радіомовлення й проконсультувалася. Я переймалася, чи правильно усе заповнила, бо заява розглядається протягом 30 днів. І мені дуже не хотілося зробити якусь помилку й отримати відмову. Тому не соромтеся, якщо у вас є сумнів: чи правильно ви заповнили той чи інший пункт, чи усі документи зібрали? Телефонуйте й питайте. Я телефонувала за цими номерами: 279 51 56, 278 86 96 (ось посилання на сайт, тут вказані номери та адреса http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=135368&cat_id=67724)

До речі, я дуже вдячна співробітницям, що спокійно та терпляче ставилися до моїх телефонних дзвінків. Мені не хамили та пояснювали все стільки разів, скільки було треба, аби я все зробила правильно.

По-третє, зробити нотаріально засвідчені копії установчих документів юридичної особи.
Переліку, які саме документи треба засвідчити, на сайті я не знайшла. Тому знову ж таки, я зателефонувала та спитала, які саме необхідно надати документи. Це індивідуально, залежить від особливостей вашого товариства. Номери ті самі, що й в попередньому пункті. Я записала перелік необхідних документів, звернулася до нотаріуса, через 30-50 хвилин документи засвідчено. Вартість послуг нотаріуса не вказую, бо вона залежить від міста, часу й швидкості надання послуг. До речі, ви знали, що в Києві можливо завірити документи у нотаріуса навіть вночі? Коштує це в кілька разів дорожче звичайного завірення, але коли горить, знайте, що є цілодобові нотаріальні контори.

Останній крок: збираю заяву, нотаріально засвідчені документи в один конверт. Підписую конверт. Я вказала юридичну адресу ТОВ з одного боку як відправник. А з іншого адресу Державного комітету телебачення і радіомовлення, плюс написала номер кабінету 708.

Адреса Державного комітету телебачення і радіомовлення: м. Київ, вул. Прорізна, 2, (станція метро «Хрещатик»), кабінет 708, 7-й поверх (понеділок-четвер, 10.00-17.00, обідня перерва 13.00-14.00). Можна перевірити за посиланням: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=135368&cat_id=67724

Наразі карантин, тому ми поїхали в офіс Державного комітету телебачення і радіомовлення на вул. Прорізна, 2 й на першому поверсі залишили конверт із документами у скриньці. Там завжди є охоронець і він може порадити, до якої саме скриньки покласти документи. А ще при вході висить стаціонарний телефон із номерами всіх кабінетів, він вам знадобиться, коли ви прийдете за своїм свідоцтвом.
Через 30 днів чекайте на відповідь у письмовій формі. Ви маєте отримати лист, який буде відправлено на вашу юридичну адресу. Так, фізичний, паперовий лист, а не імейл, тому вказуйте адресу правильно.
Ще раз скажу, що працівники Державного комітету телебачення і радіомовлення дуже ввічливі й стримані. Я телефонувала п’ять чи сім разів. А може і більше. Й кожного разу мені детально відповідали на мої питання. Питання були різні, навіть по пунктах заяви. Я майже під диктовку записувала, що потрібно зазначити в якому пункті.

Рівно через 30 днів, ми отримали лист, де було зазначено, що свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи готове і його можна отримати в офісі Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Отримати свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи може керівник товариства за наявності документу, що посвідчує особу, чи уповноважена особа (при собі слід мати оригінал довіреності та документ, що посвідчує особу).
Ви приходите, всередину будівлі вас не пускають через карантин. При вході телефонуєте зі стаціонарного телефону до кабінету 708, говорите назву вашого видавництва й що ви отримали листа щодо готовності свідоцтва. Потім чекаєте хвилин 15. До вас виходить працівниця й надає ваш документ.
Нічого складного.

Про ISBN, Книжкову палату України та штриховані коди

Одразу після отримання Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи конче необхідно познайомитися з сайтом Книжкової палати України. Наразі карантин, тому всі процедури онлайн.

Що таке ISBN

Якщо просто — це цифри, які друкують на задній обкладинці всіх книг поруч зі штрихованим кодом. Усе життя я була впевнена, що ISBN та штрихований код — це єдине ціле, і створили його, щоб книжковим крамницям було зручно сканувати товар.  А якщо серйозно, то ISBN — це ідентифікаційний номер книги. Для кожної книги свій індивідуальний номер (тут я маю на увазі, для кожного виду книг, наприклад, ви друкуєте одну книгу накладом 1000 екземплярів, це означає вам потрібен один номер ISBN, не 1000). Номер ISBN умовно можна поділити на п’ять частин. Кожна частина несе свою інформацію, тобто це не просто випадкові цифри. ISBN показує, в якій країні надруковано книгу, яке саме видавництво випустило книгу (кожне видавництво має свій унікальний номер), який номер видання ви тримаєте в руках, плюс контрольні цифри.

Щоб отримати ISBN вам необхідно

По-перше, підготувати документи. Детальний перелік документів, є на сайті Книжкової палати України в розділі ISBN http://www.ukrbook.net/agentstvo.html, а саме:
1) завірену власною печаткою ксерокопію свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи або ксерокопію статуту, якщо його видавнича діяльність здійснюється без внесення до Державного реєстру (згідно зі ст. 12 Закону України «Про видавничу справу»), де в переліку видів діяльності має бути зазначена «видавнича діяльність».
Я зробила копію свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи, поставила печатку ТОВ. Додатково додала від руки напис: копія вірна, дата і підпис;
2) ксерокопію свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість;
3) гарантійний лист на бланку організації, в якому вказано: повну юридичну, поштову (вказуйте обов’язково й індекс), фактичну, банківську адреси; прізвище, ім'я та по-батькові (повністю) керівника, головного редактора та номери телефонів, факсів, е-mail; посилання на сайт видавництва; номер телефону, факсу, е-mail відділу збуту.

Бланк організації — не лякайтеся, що у всіх типу він є, а у вас нема, або що це щось, що дуже складно робити й потрібен дизайнер/ка. Звісно, можна звернутися до компанії, що розробить вам всю айдентику, зокрема й бланк організації. У нашому випадку я взяла логотип та контактні дані видавництва, додала у колонтитул і все: бланк організації готовий.

Зразок гарантійного листа, саме те, що має бути зазначено в листі, я завантажила на сайті Книжкової палати, за посиланням: http://www.ukrbook.net/agentstvo.html

Отримати ISBN легше, ніж свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи. Але в мене виникло кілька питань, тому я звернулася за консультацією у відділ ISBN Книжкової палати. Їх контакти  380 (44) 292-01-84, т/ф: 380 (44) 296-32 36.
Після того, як я підготувала усі документи, зробила їх сканкопії, я зібрала все в один лист і відправила на пошту  isbn@ukrbook.net.
Після відправки документів, обов’язково зателефонуйте до Книжкової палати і запитайте, чи отримали ваш лист? Бо я відправляла тричі, а Книжкова палата отримала лише один лист.

Я потрапила у стандартну ситуацію: дуже поспішала, бо проґавила усі терміни по ISBN, й ISBN був потрібен вже на вчора. Першим виданням нашого видавництва став календар сучасної української зорової поезії «Без Меж» і після тисячі редагувань, майже перед друком, Наталі помітила, що ми навіть не додали в макеті місце для ISBN. Тому все треба було зробити максимально швидко. Я телефонувала кожного разу, коли відправляла лист. Так виявилося, що в Книжковій палаті були проблеми з поштою. Раджу відправити документи й впевнитися, що Книжкова палата дійсно їх отримала.

Отже, я зібрала документи, заповнила гарантійний лист, все відсканувала та надіслала листа до Книжкової палати. Зателефонувала, мені підтвердили, що лист є. Після цього, мені на пошту відправляють рахунок. Сплачую, у відповідь надсилаю квитанцію й чекаю на ISBN. До речі, рахунок можна сплатити від фізичної особи, просто через «Приват24». Не важливо, від кого платіж, важливо, щоб було вказано назву вашого видавництва.

У листопаді 2020 року вартість одного звичайного ISBN складала 76 грн. Якщо ви не поспішаєте і маєте 15 днів, щоб почекати, то сміливо замовляйте звичайний ISBN. Якщо ви обмежені у часі, то можете оформити прискорений ISBN. Його вартість була 108 грн з готовністю за 1-2 дні. Я змогла отримати за 1 день, якщо точніше — навіть за пів дня.

Через 2 чи 15 днів на пошту ви отримаєте лист від Книжкової палати, де будуть вказані усі ваші ISBN (кількість ISBN залежить від того, скільки ви їх замовили, а замовити можна будь-яку необхідну кількість).

Штрихований код

Як я писала вище, у моїй уяві ISBN — це номер й штрихований код разом. Але ніт. Штрихований код — окремо, його створення — це зовсім інакша процедура.
Штриховані коди роблять окремі компанії/організації. Я навіть потрапляла на безкоштовні сервіси. Але я не мала часу на експерименти, і якось я не довіряю безкоштовним сервісам, тим паче, коли це стосується друку книжок, де помилка буде коштувати вартості друку всього накладу. А може, це моє особисте ставлення до сучасних сервісів.

Я зателефонувала до Книжкової палати і запитала, чи працюють вони з кимось, чи можуть порадити до кого звернутися? Порадили. Мені надали номер телефону (не можу його тут викласти, тому що це персональна інформація). Я передзвонила, мені відповіла приємна жінка, яка сказала відправити їй назву видавництва та номер ISBN. Через 10 хвилин я отримала рахунок на суму 120 грн. Так, один штрихований код коштує 120 грн. Через 15 хвилин на пошту я отримала уже сам штрихований код.
Щоб отримати ISBN та свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи, можна не звертатися до сторонніх компаній, звісно, якщо ви маєте час і не соромтеся ставити не дуже розумні питання державним працівникам.

Якщо у вас будуть питання — звертайтеся до нас, пишіть на імейл або повідомлення на наших сторінках у фейсбуку та інстаграмі. Ми раді ділитися нашим досвідом та знаннями й вважаємо, що в сучасних умовах дуже важливою є підтримка та допомога один одному.

Бажаємо вам успіху у вашій видавничій справі💛

Дізнатися з нашого матеріалу 

У МЕРЕЖІ ТА НА ПАПЕРІ: ТОП-7 НАЙВПЛИВОВІШИХ ВИДАВНИЦТВ СВІТУ

Пізнавати ще
СТУДЕНТКА МЕТОДУ РЕЖИСЕРКА АННА ШЕРЛІЗ ПРЕЗЕНТУЄ НОВУ ВИСТАВУ
БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ У ПИСЬМЕННИЦЬКІЙ СТУДІЇ КАРМЕЛИ КОРБЕТТ
ПЕРШИЙ ОСКАР УКРАЇНИ: ДОКУМЕНТАЛЬНА СТРІЧКА «20 ДНІВ У МАРІУПОЛІ» ОТРИМАЛА НАГОРОДУ
СТУДЕНТКА METHOD WRITING СТАЛА ФІНАЛІСТКОЮ КОНКУРСУ ВІД ПЕН
УКРАЇНСЬКУ СТРІЧКУ «РЕДАКЦІЯ» ПРЕЗЕНТУЮТЬ НА БЕРЛІНАЛЄ
МАРГАРЕТ ЕТВУД СТАЛА КАВАЛЕРОМ ФРАНЦУЗЬКОГО ОРДЕНУ МИСТЕЦТВ ТА ЛІТЕРАТУРИ
ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ ЧИТАННЯ ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «ОРЛАНДО» ОПРИЛЮДНЮЄ РОЗДІЛИ МАЙБУТНІХ КНИГ
КИРИЛО БУЛКІН ПРЕЗЕНТУЄ НОВУ ПОЕТИЧНУ ЗБІРКУ «НА ТРАВАХ ЧЕКАННЯ»
4 ГРУДНЯ СТАРТУЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ
ФРАНЦУЗЬКА ІРОНІЯ ТА СВОБОДА В РОМАНІ «СПОГАДИ НЕВРІВНОВАЖЕНОГО МОЛОДИКА»
ПРЕМ'ЄРА СТРІЧКИ «МАМА» — ПЕРШОЇ ЕКРАНІЗАЦІЇ, ЩО НАРОДИЛАСЯ НА METHOD WRITING
КУЛЬТУРНИЙ ЛАБІРИНТ: КРИМ, ДРУЖБА І ШЛЯХ ДО САМОВИЗНАЧЕННЯ У РОМАНІ АНАСТАСІЇ ЛЕВКОВОЇ «ЗА ПЕРЕКОПОМ Є ЗЕМЛЯ»
В НОВОМУ ВИДАННІ ПРО СВІТ ГАРРІ ПОТТЕРА Є ІЛЮСТРАЦІЇ ХУДОЖНИЦІ З УМАНІ
ЧЕРЕЗ ДІЮ МОЖНА БУДЕ ПРИДБАТИ КНИЖКИ
БЕЗКОШТОВНИЙ ВЕБІНАР ДЛЯ ТИХ, ХТО ПИШЕ ПРО ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ
МАРҐАРЕТ ЕТВУД ЗУСТРІНЕТЬСЯ ОНЛАЙН З УКРАЇНСЬКИМИ ПИСЬМЕННИЦЯМИ
В ОДЕСІ СТАРТУЮТЬ ЧИТАННЯ MERIDIAN ODESA ЗА ПІДТРИМКИ MERIDIAN CZERNOWITZ
НЕ ПРОПУСТІТЬ: РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ ВЖЕ ЗАВТРА
УКРАЇНСЬКИЙ АВТОФІКШН: КІНО, ЛЮБОВ ТА МОРСЬКІ ПРИГОДИ В РОМАНІ ЮРІЯ ЯНОВСЬКОГО «МАЙСТЕР КОРАБЛЯ»
ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В.О. БЕЛІЦЕРА: ЯК ІСТОРІЯ КИЇВСЬКОГО ВЧЕНОГО ПЕРЕГУКУЄТЬСЯ З ІСТОРІЄЮ БАТЬКА З «БІЛИХ КРОЛИКІВ»
ЕММА ВОТСОН ВСТУПИЛА ДО ОКСФОРДУ, ЩОБ ВИВЧАТИ ПИСЬМЕННИЦЬКУ МАЙСТЕРНІСТЬ
НА TAKFLIX З'ЯВИЛАСЯ НОВА СТРІЧКА ПРО В.СТУСА
МИ НІКОЛИ НЕ СТАНЕМО ПО-СПРАВЖНЬОМУ ДОРОСЛИМИ: РОМАН МАРІЇ ОЛЕКСИ «ПЕРШІ»
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «ЗЛІПОК ЧАСУ» У ДНІПРІ
ВЧОРА В КИЄВІ ПРОЙШЛА ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОМАНУ СОНІ КАПИНУС «БІЛІ КРОЛИКИ»
УКРАЇНСЬКІ ВОЛОНТЕРИ ВІДКРИЛИ ВИДАВНИЦВО 333
«ВІВАТ» ВИПУСТИВ ЩОДЕННИК В. ВАКУЛЕНКА-К., АБИ ПЕРЕДАТИ КОШТИ РОДИНІ ЗАГИБЛОГО
ДВА СЕРПНЕВІ КОНКУРСИ КОРОТКОЇ ПРОЗИ ШУКАЮТЬ НОВИХ АВТОРІВ
GETTY MUSEUM ЗРОБИВ БЕЗКОШТОВНИМИ 200 КНИЖОК З МИСТЕЦТВА
ІСТОРІЯ ШОНА ВОРЕНА: ЗРОБИТИ З ДЕБЮТНОГО РОМАНУ БЕСТСЕЛЕР ДОПОМІГ ТІКТОКЕР
АНТОЛОГІЯ НАШОГО ПРОЄКТУ «THE WAR: INSIDE OUT» ТЕПЕР НА AMAZON
ВИДАВНИЦТВО ВІХОЛА ШУКАЄ АВТОРІВ
У ЛЬВОВІ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВУ ЗА П'ЄСОЮ СОНІ ЮРЧЕНКО
ЕЛІЗАБЕТ ҐІЛБЕРТ ДОСЛУХАЛАСЯ ДО УКРАЇНСЬКИХ ЧИТАЧІВ І СКАСУВАЛА ВИХІД НОВОГО РОМАНУ ПРО СИБІР
УКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ОТРИМАЛИ ПУЛІТЦЕРІВСЬКУ ПРЕМІЮ ЗА МАТЕРІАЛИ З ОТОЧЕНОГО МАРІУПОЛЯ
КИРИЛО БУЛКІН ЗАПРОШУЄ НА  МОНОВИСТАВУ В КИЄВІ
ВОЛОДИМИР РАФЄЄНКО ПОТРАПИВ ДО СПИСКУ ФІНАЛІСТІВ ЦЬОГОРІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ ЄБРР 2023
19 КВІТНЯ НАТАЛІ СКОРИКОВА ПРЕЗЕНТУЄ ВІДЕОКУРС METHOD WRITING
ТРИВАЄ ПОДАННЯ П'ЄС НА КОНКУРС ІЗ ГОЛОВНИМ ПРИЗОМ У 25 000 ГРИВЕНЬ
ТРИВАЄ ПОДАННЯ ЗАЯВОК ДО ЛІТЕРАТУРНОЇ РЕЗИДЕНЦІЇ В ЯССИ
ТЕКСТ СТУДЕНТА «МЕТОДУ» ПОТРАПИВ ДО КОРОТКОГО СПИСКУ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ
ТРИВАЄ ПОДАННЯ ПОЕЗІЙ НА КОНКУРС ПРИСВЯЧЕНИЙ БУКОВСКІ
АНДРІЙ КУРКОВ ПОТРАПИВ У LONG LIST БУКЕРА
АРТЕМ ПОПИК ВИПУСТИВ НОВУ ПОЕТИЧНУ ЗБІРКУ І ЗАПРОШУЄ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ
СТАРТУВАВ ІV СЕЗОН КОНКУРСУ МОРСЬКОЇ ПРОЗИ
ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ ПІСЛЯ 24 ЛЮТОГО» ОГОЛОСИТЬ ПЕРЕМОЖЦІВ ПІЗНІШЕ,  АНІЖ ПЛАНУВАЛОСЯ
«UKRAЇNER. КРАЇНА ЗСЕРЕДИНИ» СТАЛА НАЙОЧІКУВАНІШОЮ КНИЖКОЮ ПРО УКРАЇНУ НА AMAZON
В ІСПАНІЇ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК МІХАЮ ЕМІНЕСКУ
УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ КНИГИ ШУКАЄ КНИГАРНІ, АБИ ДОПОМОГТИ ЇМ ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ ВІД ДЕРЖАВИ
УКРАЇНЦЯМ ПРОПОНУЮТЬ ГРАНТ НА ПЕРЕКЛАД КНИЖОК МОВАМИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Контакты

Реєстрацію завершено, ви можете записатися на наступний набір
Реєстрація на курс
Ви хочете займатися:
Тип оплати:
Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті.

Студентам ВНЗ знижка 50%.
Ветеранам АТО/ООС знижка 100% (конкурсний відбір).
Військовослужбовцям ЗСУ знижка 100% (конкурсний відбір).