ЗВ’ЯЗАТИСЯ
З НАМИ
ЯК НАПИСАТИ КНИГУ: ПОКРОКОВИЙ ПЛАН ДІЙ
Must know

ЯК НАПИСАТИ КНИГУ: ПОКРОКОВИЙ ПЛАН ДІЙ

Як написати книгу - план дій


Як написати книгу? Який план дій? Просто сідаєш та пишеш, що ж тут складного?  Наша викладачка Наталі Скорикова постійно повторює студентам: «Почати писати легко, а от завершити рукопис — це справжня робота». Є дуже важливе правило в письменництві: робіть те, що спрацює для вас.

Навіщо вам потрібен план, як писати книги?

Може простіше почекати музу, або муза, які вам видадуть послідовний план дій, як писати та що? Або просто писати, коли є натхнення і все? Натхнення та всі види муз мають таку собі особливість зникати і не з'являтися тривалий час. Вони працюють без розкладу. Звісно, писати, коли у вас є натхнення або «прилетіла» муза — це суцільне задоволення. Короткострокове задоволення. Якщо ви вирішили написати книгу — натхнення не ваш варіант.

Майже всі письменники кажуть — дуже важлива дисципліна. Писати без плану можна, але все одно настане момент, коли вам необхідно буде спланувати процес письменства. Це як їздити за кордоном без навігатора, суто по знаках. Так, рано чи пізно, ви доїдете в потрібне вам місто й знайдете потрібний вам ресторан, але ви можете заблукати і повернути не туди та приїхати пізно, коли ресторан буде зачиненим.

Що відрізняє звичайних людей від письменників?

Письменники мають опубліковані книги/романи? Все простіше, письменники пишуть. Письменництво — це така ж робота, як офіс менеджер, чи лікар, чи тренер, чи будь-яка інша професія. Ви приходите в офіс/кабінет та виконуєте певні обов’язки протягом певного часу. Так само з письменництвом. Ви маєте обрати скільки годин на день ви пишете, в які дні ви пишете, ви маєте працювати над вашою книгою. Ви маєте працювати над книгою і це ваша відповідальність.
Я зібрала кілька основних порад з різних літературних порталів та від сучасних письменників, які діляться своїм досвідом, як написати книгу — план дій. З чого почати і на що звернути увагу? Пам’ятайте, що не всі поради можуть спрацювати для вас. Намагайтеся, експерементуйте й ви точно знайдете ваш варіант.

Отже, вісім порад, як написати книгу — послідовний план дій:

1. Оберіть місце та час для письма.
Так, так, аби написати книгу ви маєте почати з вибору часу та місця, де ви будете писати. Наприклад, ви можете писати щодня з 8:00 до 10:00 в кав’ярні біля вашого дому чи офісу. Або ви можете писати лише у вівторок, середу, суботу та неділю з 13:00 до 15:00, дома у вітальні. І це не обговорюється, вам дійсно потрібні час та місце. Якщо ви скажете собі: «буду писати, коли є вільний час», книга ніколи не буде готова. Один студент «Методу», успішний бізнесмен, сказав мені: «Ти пишеш рівно стільки часу, скільки на це виділяєш. Якщо це 10 хвилин на день, то ти пишеш 10 хвилин на день і більше часу ти не знайдеш. Час завжди можна знайти, питання в тому, наскільки це важливо для тебе». Дисципліна. Те саме можуть підтвердити майже всі наші студенти. Коли триває навчальний сезон — всі пишуть, коли ми робимо перерву на 2 тижні — тільки одиниці продовжують писати, бо що? Дисципліна. В процесі навчання, кожен пише мінімум один розділ на тиждень, а в перерві зникає час для письма.

Чим більше ви сплануєте на початку, тим менше вам про це думати під час написання вашої книги. Якщо книга має для вас значення, тоді ви точно розумієте де и коли ви її пишете.

2. Скільки часу писати щодня? І чи писати щодня?
Більшість письменників радять писати 2 години на день. Але це залежить від багатьох чинників: чи маєте ви основну роботу, а письменництво як додаткова, як часто ви відволікаєтеся на месенджери та чи можете ви суто 2 години писати без перерви, а може ви звикли писати по 30 хвилин та робити перерву. Купа чинників, але оптимальний час 2 години. Якщо ви можете виділити 30 хвилин на день, аби писати — зробіть це. Пишіть 30 хвилин на день. Можете годину — чудово, пишіть годину. Можете писати щодня — чудово, пишіть щодня. Відчуваєте, що можете писати 4 дні на тиждень, пишіть 4 дні на тиждень.

Якщо почати писати от прямо зараз, то коли я завершу рукопис? Рахуємо разом: «ЗА СКІЛЬКИ ДНІВ МОЖНА НАПИСАТИ КНИГУ?»

Будьте реалістами, не ставте собі жорсткі рамки типу — «все, буду писати щодня по 6 годин та не встану поки все не допишу». Це може спрацювати. Але частіше наступного дня ваш мозок придумає, як уникнути таких «тортур». Наприклад, вам знадобиться, дуже різко знадобиться, поїхати в магазин за продуктами, або в гості, в лікарню, на манікюр, сходити в кіно з малечею — не сумнівайтеся, варіанти з'являються самі по собі. Або гірше, ви просто почнете сумніватися, навіщо вам взагалі писати, ви почнете дратуватися та злитися, що не виходить писати, а ви ж спланували писати щодня та по 6 годин. Орієнтуємося на ваші звички та ваш режим життя.

3. Писати зранку чи в обід, а може вночі?