ЗВ’ЯЗАТИСЯ
З НАМИ

АМЕРИКАНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИЦЬКИЙ КУРС IЗ ГОЛЛIВУДУ

«Письменницький Метод Джека Грейпса» («Jack Grapes’ Method Writing» ©) — це потужна програма, яка покроково, через тренування та зрозумілі практичні вправи, приведе вас власного письменницького Голосу, навчить писати кінематографічно (показувати свою історію, а не розказувати її) та покращувати будь-який текст.
01

ПИШІТЬ ТАК,
ЯК МОЖЕТЕ САМЕ ВИ

Як відомо, у світі не існує двох однакових людей. Усі ми різні, автентичні й саме тому — цікаві. Але чому ж тоді у світі існує купа однакових текстів: невиразних, з подібною інтонацією та купою кліше? Бо більшість не вміє транслювати свою унікальність через текст або соромиться це робити. Адже дуже часто ми обираємо бути зручними й хорошими, як у шкільних творах, замість бути автентичними. Проте, навіть копіювання кращих не робить нас ними. З «Методом» ви більше не ховатимете свою унікальність, свій досвід та свої особливості. Ви писатимете так, як притаманне лише вам, і ваші тексти впізнаватимуть із першого речення.

02

ВПЛИВАЙТЕ, КЕРУЙТЕ ЕМОЦІЯМИ ЧИТАЧІВ І СЛУХАЧІВ

Чому одним героям ми співчуваємо, а іншим ні? Чому є тексти, де кожне слово, ніби для нас і про нас, а є такі, що не лишають жодного сліду? І не важливо, про що йдеться — про допис на фейсбуці, промову політика, рекламний текст або художню літературу. Нас чіпляють тексти, які змушують не лише замислитися, а й відчувати. І чим сильніша емоція — тим сильніше впливає на нас текст. Є автори та авторки, що свідомо викликають певні емоції в читачів. Є ті, хто робить це інтуїтивно. «Письменницький Метод» дасть інструмент, що керує станом читача та викликає самі ті емоції, що хочете ви.

03

ПИШІТЬ ІЗ БУДЬ-ЯКОГО СТАНУ З НАТХНЕННЯМ ЧИ БЕЗ

«Письменницький Метод» вчить тренувати свою письменницьку майстерність так, як ми тренуємо м’язи в залі, голос на уроках вокалу, акторську майстерність на сцені, техніку плавання в басейні тощо. Ми не чекаємо на музу, не покладаємося на талант –– ми вчимося бути в процесі, що створює продукт, що дає результат. Вправи «Методу» працюють незалежно від того, є у вас натхнення, сили та настрій писати чи ні. Головне — сфокусована практика (як у професійних спортсменів, музикантів тощо).

Подарунковий сертифікат
Даруй навчання! Даруй здійснення мрії!

УНІКАЛЬНІСТЬ МЕТОДИКИ1

УНІКАЛЬНІСТЬ МЕТОДИКИ1

01
Практика

Практика. Багато сфокусованої практики — це єдиний спосіб опановувати нові навички, адже в теорії ми можемо бути, ким завгодно й лише на практиці — тими, ким ми є. Всі великі звершення: літературні, наукові чи спортивні базуються на постійних тренуваннях, які стали щоденною рутиною й щоденним простором для творчості. Саме тому «Письменницький Метод» побудований виключно на практичних вправах, що допомагають послідовно опанувати техніки сильного тексту.

02
Фокус
02
Фокус

«Аби стати справжнім майстром своєї справи, потрібні 10 000 годин практики», — запам’ятовують із книжок про бізнес та успіх читачі. Проте вони забувають, або не знають, що це працює лише тоді, коли ваша практика сфокусована, має стратегію і тренера / коуча / ментора, що допомагає виправляти помилки. Робити щось неправильно, хаотично 10 000 годин не допоможе досягти результату. Курс навчає системі вправ із фокусом, яку використовують успішні спортсмени, музиканти й актори США.

03
Аналіз
03
Аналіз

Читати як письменник — це бачити будь-який текст й розуміти, як він зроблений, аналізувати його сильні та слабкі сторони й «красти як митець». Так художники дивляться на картини, режисери сприймають стрічки та вистави, а спортсмени та їхні тренери аналізують техніку інших перед змаганнями. Курс навчає професійному аналізу тексту й перетворює читання на інструмент вдосконалення своєї майстерності.

04
продукт
04
продукт

Зазвичай ми думаємо про продукт, а не про те, що по факту його створює. Процес –– ось що створює продукт. Ми мріємо про результат, уявляємо та деталізуємо його. Спочатку це надихає. Потім настає розгубленість, адже навіть коли ясно що і як робити, не все виходить так, як ми собі це уявляли. Потім злість, пригнічення й бажання все кинути. Більшість рукописів відкладають ще на першій третині. «Письменницький Метод» учить переносити наголос на процес. Тому, наші автори та авторки не лише починають писати книги, а й завершують і видають їх.

01
Практика

ТЕ, ЩО СТАНІСЛАВСЬКИЙ, СТРАСБЕРГ І КАЦЕЛАС ЗРОБИЛИ ДЛЯ АКТОРІВ, ДЖЕК ГРЕЙПС СТВОРИВ ДЛЯ ПИСЬМЕННИКІВ.

ДЖЕЙМС СЛОЯН
Д<span>ЖЕК ГРЕЙ</span>ПС

ДЖЕК ГРЕЙПС

Автор курсу website Засновник та викладач «Письменницького Методу», актор, літературознавець, письменник, засновник і колишній редактор лос-анджелеського літературного журналу «ONTHEBUS», що за версією «Esquire» входить у двадцятку найкращих журналів країни.
Джек народився і виріс у Новому Орлеані. Там він закінчив Тулейнський університет за ступенем бакалавра історії та англійської мови, а згодом магістра мистецтв у галузі театру. Він переїхав до Каліфорнії задля акторської кар’єри й досі мешкає в Лос-Анджелесі.
Як актор і письменник Джек помітив, що потужна акторська гра та сильний переконливий текст мають багато спільного. Це — автентичність і правдоподібність. Він вивчав ці закономірності з точки зору акторства, теорії літератури та власного досвіду і, як результат, сформулював концепти «Методу» та винайшов практичні вправи, аби ці концепти міг опанувати кожен — незалежно від вмінь, віку та професії.
Уже в 1972 році Джек зібрав першу експериментальну групу І рівня «Методу». До того він викладав у рамках підвищення кваліфікації письменникам у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, працював із дітьми в школах Каліфорнії. Відтоді Джек не робив жодної перерви і продовжує викладати й досі.
Загалом Джек написав та видав 15 поетичних збірок, остання — «Exit Music» вийшла друком восени 2022 року; 3 книги з теорії «Методу» — «Method Writing: The First Four Concepts», «Advanced Method Writing» та «Method Writing with The Collective Underground» (у співавторстві з Ві Каллєр та Мариною Гелван), які можуть купити всі охочі на Amazon; 2 томи з дослідження історії та еволюції сучасної поезії від Гомера до сьогодення «Etherized Upon a Table» та близько сотні літературознавчих есеїв.
Він написав модернову п’єсу з новаторським поглядом на постать Шекспіра, у якій виконав головну роль. За роботу над «Circle of Will» Джек отримав дві театральні премії Лос-Анджелеса: «Найкраща комедія» і «Найкраща чоловіча роль».
Його курс пройшли понад 6000 студентів із США, Великобританії, Ірландії та Канади. Серед його студентів чимало гучних прізвищ: акторка Гелен Гант, відома за фільмом «Чого хочуть жінки»; актор і комік Генк Азарія (є голосом низки персонажів у «Сімпсонах»); акторка, модель та співачка Ванесса Вільямс («Відчайдушні домогосподарки», «Стиратель» і «Покахонтас»); акторка Лора Дерн, яка грала у «Твін Піксі», «Парку Юрського періоду» та «Великій маленькій брехні»; американський телевізійний актор Марк Веллі, відомий за роботами «Інший світ» і «Дні нашого життя»; та інші сценаристи, актори, письменники та продюсери.
Але водночас Джек завжди стежить за успіхами українських студентів, підтримує їх і долучається до всіх українських івентів спільноти «Методу».

НАТ<span class='type_3'>АЛІ СКОРИК</span>ОВА

НАТАЛІ СКОРИКОВА

Викладач facebook Викладачка «Письменницького Методу» в Україні, засновниця видавництва «Видавничій дім ORLANDO», засновниця громадської організації «Нові Українські Голоси».
Наталі привезла з Голівуду «Письменницький Метод» в Україну в 2019 році. Колись вона шукала письменницький курс для себе, пройшла майже все, що було на той час в Україні й вирушила на пошуки до Сполучених Штатів. Понад рік Наталі навчалася в Джека. До того ж вона відвідувала додаткові класи в інших викладачів «Методу», отримала пропозицію від каліфорнійського видавництва видати її збірку оповідань «Don’t Stop Me Now», публікувалися в лос-анджелеському літературному журналі «ONTHEBUS», стала членкинею «Колективу Письменників» Лос-Анджелеса та отримала пропозицію від Джека стати викладачем «Методу» в ЛА. Замість лишитися викладати в Лос-Анджелесі, Наталі повернулася в Україну. Зараз Наталі проводить класи «Методу» українською для українських студентів і англійською — для студентів зі США та інших країн.
Наталі вперше переклала та адаптувала курс з англійської на іншу мову. На сьогодні Наталі — єдина сертифікована викладачка «Jack Grapes’ Method Writing» в Україні й поза Штатами лише вона пропонує пройти повний курс «Методу», тобто всі ІХ рівнів.
У 2021 році ми вітали перших українських студентів із завершенням повної програми «Методу». Вони були в складі перших двох груп, що розпочали заняття 7 листопада 2019 року в Національній бібліотеці, що від початку Наталі вибудовує нове літературне середовище: без токсичної критики та знецінення, з повагою до різності та автентичності, з відсутністю дискримінації. Вона проводить літературні події, створює міжнародні мистецькі проєкти та вже заснувала власне видавництво, аби публікувати книги своїх студентів.
На початок 2023 року ми маємо десять завершених рукописів, які Наталі готує до видання в Україні та за кордоном.

ДЛЯ КОГО КУРС?

ПИСЬМЕННИКИ-ПОЧАТКІВЦІ

Завжди мріяли писати, але все якось відкладали? Здається, що немає ідеї, або ідей багато й важко обрати саме ту, чи може вже є ідея, проте не ясно, що робити далі? Щось ніби не дає почати або завершити рукопис, і в якийсь момент здається, що покинути легше, аніж дописати? А можливо, ви пишете щось для себе, уже маєте кілька публікацій і ваші дописи подобаються підписникам, але далі справа чомусь не рухається? Курс допоможе написати книгу, про яку ви мрієте, уникнувши типових помилок.

ПРОФЕСІЙНІ ПИСЬМЕННИКИ Й СЦЕНАРИСТИ

Коли професіонал розпочинає роботу над новою книгою чи сценарієм, перед ним постає головне завдання — перевершити себе. Усі чекають на текст, що буде одночасно схожий на попередні й абсолютно іншим. Це найскладніше — зберегти свій стиль, але уникати самоповторів. А ще потрібно дотриматися дедлайну, адже письменництво — більше не хобі, а спосіб заробітку. Курс знайомить із новими інструментами, що дають змогу вдосконалювати свою майстерність і творити з будь-якого стану, долати письменницький блок та вчать писати потужно незалежно від натхнення та настрою.

ЖУРНАЛІСТИ

Репортаж «гарячими слідами», актуальна стаття, власне розслідування, інтерв’ю з особливим гостем теж можуть провалитися, якщо написані так, що це нецікаво читати. «Метод» допоможе писати легко та захопливо, навіть якщо сюжет неважливий або матеріал «слабкий». Ваші тексти читатимуть на одному диханні саме завдяки письменницькій техніці, а не через викривлення фактів, створення штучної інтриги й інших прикмет «жовтого» письма.

КОПІРАЙТЕРИ

Чим високооплачуваний копірайтер відрізняється від того, що працює за копійки? Він знається не лише на інфостилі, креативних текстах та сторителінгу. Він володіє мистецтвом зміни tone of voice й щоразу майстерно перевтілюється так, як буде найкраще для задачі. А ще він вміє занурювати читачів в історію і маніпулювати їхніми емоціями. Тому, такі тексти заходять авдиторії, монетизуються й сприяють просуванню бренду. Курс прокачає ваші копірайтерські м'язи й додасть плюс одну конкурентну перевагу до резюме.

МЕНЕДЖЕРИ

Лише уявіть, скільки угод, пропозицій, резюме ніколи не будуть розглянуті через те, що лист із документом не мотивує читати далі. Ведення переговорів, листування з підлеглими, партнерами та клієнтами, промови на конференціях, презентаціях — усе це вимагає вміння не просто писати й доносити думку, а і впливати на свого читача-опонента та слухачів. Курс навчить керувати емоціями, враженнями читача та доносити свою думку так, як це властиво справжнім лідерам і лідеркам.

БЛОГЕРИ

Ви –– психолог/юрист/маркетолог чи може ви знаєтеся на кулінарії, подорожах, вині або фотографії? Прагнете ділитися знаннями? А може, ви хочете монетизувати ваше хобі? Хочете створити блог, який не загубиться поміж тисяч професійних блогів, регулярно публікувати дописи й не вигоріти й, врешті-решт, розширити свою авдиторію? Це можливо, якщо знати, як розказати свою історію так, як можете саме ви. Курс не просто розкриє вашу креативність, а й надасть конкретних практичних інструментів, що покращуватимуть будь-який текст.

СПЕЦІАЛІСТИ РІЗНИХ СФЕР

Курс корисний для людей, що прагнуть розкрити свій творчий потенціал, написати профільну книгу, прокачати навички самопрезентації через тексти, спробувати щось нове, що дасть більшого розуміння «Хто я і чого я хочу?». Можливо, на роботі ви розробляєте сайти, продаєте нерухомість, керуєте, лікуєте, консультуєте, рекламуєте тощо й, на перший погляд, це аж ніяк не пов’язано з письменництвом. Проте, приклад американських та українських студентів доводить — навички та досвід, які ви здобуваєте на цьому курсі, обов’язково стають у пригоді та змінюють ваше життя на краще.
Classes

Відеовідгуки

Ангелина
випускниця курсу Jack Grapes' Method Writing для підлітків
Анастасія
випускниця курсу Jack Grapes' Method Writing для підлітків
Камілла Косенко
психологиня, мисткиня
Кирило Булкін
актор, літератор, бард
Ольга Васильченко
письменниця
Сім’я Кардаш
ІТ-сфера
Дмитро Литвиненко
капітан судна
Марія Козир
копірайтерка в ІТ
Наталі Арутюнян
акторка, журналістка
Марина Барабанова
менеджерка проєктів
Більше відеовідгуків

ПРОГРАМА КУРСУ

Особливість «Письменницького Методу» в тому, що він веде студентів крок за кроком через практичні завдання і допомагає кожному в індивідуальному порядку розкрити свій голос, покращити та зробити унікальним своє письмо. Повна програма «Письменницького Методу» складається із дев’яти рівнів. Кожен рівень триває 7 тижнів. І рівень — базовий, фундаментальний і найскладніший. З нього починають навчання всі студенти «Методу».

ЗАНЯТТЯ (WRITE LIKE YOU TALK):

Знайомимося з особливостями і правилами методу і курсу. Розбираємо перший концепт «Пиши як говориш». Отримуємо першої домашньої завдання.

Ви навчитеся:

 • звільнятися від шаблонів і кліше в листі
 • працювати з письменницьким блоком
 • «діставати» історії, коли здається, що писати нема про що
 • почнете чути і бачити свій автентичний голос

II ЗАНЯТТЯ (TRANSFORMATION LINE):

Читаємо домашнє завдання Write like you talk. В індивідуальному порядку розбираємо кожен текст і саме читання. Вчимося давати зворотний зв'язок і бачити сильні / слабкі сторони тексту. Знайомимося з поняттям «тональна динаміка» за допомогою другого концепту «Рядок трансформації». Отримуєте другу домашнє завдання + матеріал для написання тесту.

Ви навчитеся:

 • розрізняти і використовувати три голоси (тони): аналітичний (The Head Voice), оповідний (The Reporting Voice) і глибокий (The Deep Voice)
 • розкривати героїв і персонажів шляхом тональної динаміки
 • усвідомлено фокусуватися і управляти глибоким голосом
 • користуватися різними видами «рядків трансформації»
 • «масажувати» рядки трансформації і діставати те, що лежить всередині тексту

III ЗАНЯТТЯ (IMAGE-MOMENT):

Проходьте короткий тест. Розбираємо теоретичну частину концепту «Transformation line» і як концепт втілюється на практиці, де частіше автори допускають помилки. Читаємо домашні роботи, в індивідуальному порядку розбираємо кожен текст. Знайомимося з концептом «Картинка - Момент» (через великий обсяг працюємо з ним 2 заняття). Виходить третій домашнє завдання + матеріал для написання тесту

Ви навчитеся:

 • створювати кінематографічні сцени в своїх творах (не розповідати, а показувати)
 • створювати напругу в тексті
 • керувати часом усередині тексту: сповільнювати, розтягувати, скорочувати, прискорювати
 • маніпулювати відчуттями читача
 • «поглиблювати» сцени
 • розкривати персонажів завдяки прийому «Картинка - Момент»

IV ЗАНЯТТЯ (IMAGE-MOMENT):

Проходьте короткий тест. Продовжуємо працювати з концептом «Картинка - Момент». Читаємо і розбираємо домашні завдання. Чи отримуєте нове, більш складне завдання по концепту «Картинка - Момент»

Ви навчитеся:

 • вільно володіти технікою створення кінематографічного ефекту в своїх творах
 • розуміти, де і як вибудувати необхідний елемент напруги, легкості, смутку, радості і іншого.
 • керувати часом і почуттями читачів
 • створювати живих і яскравих персонажів

V ЗАНЯТТЯ (THE DREADED ASSOCIATION):

Читаємо і розбираємо домашні тексти (Image - Moment) Знайомимося з концептом «Жахлива Асоціація». Отримуєте домашнє завдання + інструкцію по створенню свого першого chapbook (збірки)

Ви навчитеся:

 • обманювати свій мозок
 • створювати унікальні метафори
 • працювати з образністю в тексті
 • виходити за рамки звичайної логіки асоціацій

VI ЗАНЯТТЯ:

Читаємо і розбираємо домашні тексти по концепту «Жахлива Асоціація» Обговорюємо технічні моменти і ваші питання з підготовки та друку chapbook. Підводимо підсумки вивченого матеріалу. Аналізуємо зміни і зростання техніки письма студентів

VII ЗАНЯТТЯ:

Випускна вечірка з презентаціями chapbooks і фінальними читаннями

Тривалість курсу: 7 тижнів

Робота під час навчання більша та глибша, ніж зазвичай на письменницьких курсах в Україні. Адже підхід «Письменницького Методу» подібний до акторської системи К. Станіславського, «театральних ігор» Віоли Сполін і методики опанування спортивними навичками у тенісі, гольфі та бейсболі. Технічно — все зрозуміло. Ви виконуєте вправи за чітким алгоритмом та дотримуєтесь принципів «Методу», проте за сім тижнів вас вразить те, як сильно ви змінилися і як потужно пишете. Ми пропонуємо всі навчальні матеріали двома мовами на вибір: українською або англійською. І ми лишаємо нашим студентам самим вирішувати, якою мовою виконувати завдання — українською, російською або англійською. Ми проти будь-якої дискримінації. Правила роботи в групі та надання зворотного відгуку створюють безпечну атмосферу, в якій кожна особистість отримує простір для розкриття власного голосу та творчого потенціалу.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

250$ – повна програма І рівень 200$ грн – Advanced рівні

Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті. Студентам ВНЗ знижка 50%. Ветеранам АТО знижка 100%.

Дати найближчих курсів

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

250$ – повна програма І рівень 200$ – Advanced рівні

Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті. Студентам ВНЗ знижка 50%. Ветеранам АТО знижка 100%.

ДО ВАРТОСТІ ВКЛЮЧЕНО:
 • 35 практичних вправ;
 • навчальний матеріал;
 • індивідуальний аналіз текстів;
 • 7 зустрічей;
 • 18 годин роботи у навчальній групі;
 • індивідуальний супровід упродовж 7 тижнів;
 • електронний сертифікат про закінчення програми І рівня;
 • участь у проєктах спільноти «Письменницького Методу».
Подарунковий сертифікат
Даруй навчання! Даруй здійснення мрії!

CONTACTS

Registration is closed, you can enroll in the next course
COURSE REGISTRATION
Choose your class
Payment:
you can split the payment into two parts: 50% upon registration and 50% after the first class