СВЯЗАТЬСЯ
С НАМИ
ЗНАЙОМТЕСЯ — «БУКНЕТ» АБО ЗАРОБЛЯТИ ЛІТЕРАТУРОЮ В УКРАЇНІ РЕАЛЬНО
Must know

ЗНАЙОМТЕСЯ — «БУКНЕТ» АБО ЗАРОБЛЯТИ ЛІТЕРАТУРОЮ В УКРАЇНІ РЕАЛЬНО

А ви теж досі вважаєте, що:

- заробляти письменництвом в Україні неможливо;
- письменник має бути бідним;
- якщо хочеш стати письменником, обов’язково потрібно звільнитися з основної роботи;
- українські художні тексти нікому сьогодні не потрібні й люди мало читають?

Якщо так, тоді вам конче необхідно прочитати цей матеріал, бо, повірте, він змінить ваше уявлення про можливості та заробіток від літератури й письменництва в цілому. 

Мало хто знає, але вже сьогодні  майже сотня українських авторів заробляють від 3 до 5 тисяч гривень на місяць, а деякі й  до 15 тисяч, і при цьому вони продовжують жити звичним життям, у них є основна робота, родина та діти. Вони пишуть книжки, що їм подобаються, і їх читають тисячі людей. Враховуючи всі бідкання, що ми чуємо щодня, ця інформація може здатися нереальною, казковою чи просто фейковою. Але нам у «Письменницькому Методі» та у Видавничому домі «Орландо» йдеться виключно про факти. Ми звикли дивитися на проблеми через призму можливостей. Тому, якщо ви пишете, або хочете писати, якщо у вас є вже опубліковані твори, або ви тільки-но почали працювати з першою чернеткою, якщо ви мрієте заробляти письменництвом, або якщо ви хочете, аби ваше хобі писати художні твори приносило додатковий дохід —  вам потрібно на «Booknet»

«Booknet»  — це міжнародна літературна платформа, що допомагає авторам з України та світу заробляти на своїх книжках. Ба більше, ви можете почати заробляти на вашій книзі ще в процесі її написання. Ви продаєте та промотуєте як ваші чернетки, так і вже завершені твори, спілкуєтеся із читачами й просуваєте себе як письменника. Так, «Booknet»  — це той проєкт, де успішним комерційним автором може стати кожен, хто пише хороший текст. Тут письменникам реально платять гроші та нарощують читацьку авдиторію. Потрібно лише,  щоб ваша книжка зацікавила читача, а далі «Booknet» допоможе це монетизувати. Наразі «Письменницький Метод» почав співпрацювати з «Букнетом» саме для того, аби наші студенти могли заробляти літературою вже під час навчання, а читачі отримували нові тексти, від яких неможливо відірватися.

Але для того,  щоб з’явитися на «Букнеті», вам не потрібні ми чи ще хтось, вам потрібно просто зареєструватися. Створити свій акаунт і, головне, писати. 

Платформа самвидаву «Booknet» публікує твори українською, англійською та іспанською мовами. Вона входить до холдингової компанії «Litnet Group», що також має російськомовний самвидав «Litnet». Проте у цінностях компанії — саме розвиток та популяризація сучасної української літератури, тому розвиток україномовного «Букнету» зараз є пріоритетним.

На авторів порталу вже чекає сформована авдиторія з України, Європи, а також країн Південної та Північної Америки. До речі, платформа є лідером у Латинській Америці, а це 130-145 000 читачів щодня. Українська версія зараз готова максимально вкладати у своїх авторів, аби досягти такого ж рівня популярності, що й іспанська версія. Офіси компанії розміщені в Києві та на Кіпрі, планується відкриття нових офісів у країнах Східної Європи. 

Хто такі «Букнет»?

Співзасновниками холдингу «Litnet Group» є український тандем відомого автора книг у жанрах фантастика та постапокаліпсис, які видані багатьма мовами, Андрія Нечаєва та бізнесмена Сергія Грушка. Ідея нового формату взаємодії «автор – читач» виникла близько 5 років тому, все починалося зі стартапу в 15000 доларів та переросло в успішний бізнес. Андрій Нечаєв називає свій проєкт «Uber у літературі»,  «платформою, що поєднала авторів із читачами та дозволила їм продавати свої книги. Родзинкою проєкту став продаж книг частинами: автор публікує початок книги, читачі оформлюють передплату і надалі отримують нові глави в міру їх публікації. Така модель змушує читачів знову  й знову повертатися на сайт, де їм пропонують нові книги. Крім того, продаж у роздріб рятує авторів від піратів, яким не так вигідно копіювати книги фрагментарно» (з інтерв’ю ЗМІ).

Сергій Глушко розповідає: 

«Ядром або головною ідеєю нашого сервісу 5 років тому став новий спосіб дистрибуції книг, а саме продаж книг у процесі, тобто за передплатою саме на окрему книгу (а не на весь асортимент платформи або на один розділ книги). Ми бачили велику проблему в тому, що електронні книги, відразу ж після викладення, розтягували по піратських порталах. А також в тому, що в автора не було ніякого фідбеку від читачів. Люди завантажили файл  та пішли з сайту, навіть, якщо і купили книгу. Тобто на той момент майданчики продажів книг в електронному вигляді були просто магазинами: «прийшов-купив-пішов».

А хотілося, щоб читачі приходили кожен день, залишалися на порталі, спілкувалися з авторами, приходили купувати ще, а автори заробляли на книгах, які ще в процесі написання.

Ідея довго дискутувалася, адже були сумніви спрацює вона чи ні, але головним аргументом "за" стали приклади публікацій романів Дікенса, Булгакова, Пушкіна у різних журналах та альманахах частинами. Тобто це працювало раніше, люди стежили, купували видання, підписувалися на них, щоб дізнатися продовження. І так ми запустили сервіс, який дає можливість читачам купувати книгу в процесі написання, в розрахунку на те, що це допоможе підняти продажі і дасть приріст хоча б у 20-30% від того, що купує в середньому користувач. 

Але модель настільки добре запрацювала, що стала основною. Припинили «піратити» книги в процесі написання, стали купувати більше книг на етапі створення, навіть більше, ніж завершених. Тому що — ось автор, ось можна з ним поспілкуватися, ось інші читачі — можна обговорити нові глави та бути першим, хто прочитав нову книгу. Тобто навіщо кудись бігти до піратів, якщо тут є книга в процесі, та ще й завершення можна тут же й купити. Питання тільки в моменті покупки. А книги за передплатою зазвичай дешевші».

Подивіться на україномовний «Букнет» у цифрах:

- щоденна авдиторія — понад 20 000 читачів;
- понад 60 000 підписників у соцмережах;
- понад 4 500 творів опублікованих українською мовою.

Зараз найпопулярнішими жанрами «Букнету» є любовні романи, фентезі, фантастика, жіноча проза, але ми впевнені, що цей список можна розширити. Бо головне — не що саме ви пишете, а як. Тільки уявіть, яка кількість читачів і потенційних покупців побачать вашу книгу  одразу після появи на сайті. А якщо додати до цього активну комунікацію з читачами, результат буде приголомшливим!

Як працює «Букнет»?

На «Букнеті» автори можуть самі обирати зручний формат співпраці з трьох напрямків:
- безкоштовний самвидав (для книг, що в процесі написання й завершених творів);
- передплата на книги в процесі;
- продаж завершених книг.

Публікуватися на «Букнеті» безкоштовно може кожен, звісно, якщо ваш текст не суперечить законодавству України. Для цього на сайті існує постмодерація, проте вона стосується лише певних пунктів законодавства і аж ніяк не торкається художньої сторони творів. Тому «Букнет» дійсно доступний кожному авторові. Безкоштовна публікація працює на впізнаваність автора, формування кола читачів, які у майбутньому вже будуть готові придбати наступні книжки автора. 

Передплата на книгу у процесі публікації

Щоб розпочати  продаж своєї книги, чи то у процесі створення, чи то вже після закінчення твору, автор має підписати договір із порталом. Ця опція доступна для письменників, що вже виклали один безкоштовний твір обсягом від 300 тис. знаків з пробілами, мають не менше 100 відстежувачів сторінки та 75 регулярних читачів.

Твір за передплатою —  це текст, який автор викладає поступово, по мірі його створення. Спочатку автор ділиться безкоштовним фрагментом, чіпляє читача на «гачок», а потім, щоб отримати нові розділи, читачі купують книгу авансом, аби дізнатися, а що ж там далі? У середньому передплата триває 1,5-2 місяці, але не більше трьох. У цей час автор спілкується з читачами, бачить, чого бажає його авдиторія, має стимул закінчити твір, бо знає, що на нього вже чекають. А читач спостерігає, як книга народжується буквально у нього в смартфоні, він майже причетний до процесу, він вибачає чернетці позабуті коми й лапки саме за це «тут і зараз». 

Як тільки книжка завершена, передплата припиняється. Автор редагує текст і книгу можна продавати повністю. Передплата відкривається лише на нові, неопубліковані раніше твори.

Що ще про «Букнет»?

Реклама

«Букнет» — це потужний маркетинг, бо на порталі дбають про рекламу й нові можливості. «Букнет» постійно рекламує своїх авторів у соцмережах і пошукових системах. Також автор може самостійно просувати свою книжку у  соцмережах  та на сторонніх онлайн-ресурсах. Проаналізувати результати кампаній можна в особистому кабінеті.

Комунікація

Це схоже на соціальні мережі, проте ще краще, бо тут лише ті, для кого важливі книжки й літературний процес загалом. Тому кожен автор має свій профіль і може завести особистий блог, де матиме змогу ділитися планами, задумами й отримувати зворотний зв'язок. 

Конкурси

Тут можна і позмагатися. «Букнет» проводить конкурси для авторів порталу, тому протягом року обов’язково буде кілька конкурсів, куди варто надіслати свою книгу. Серед призів — грошові винагороди, особливі умови співпраці та навіть друк паперової книжки українським видавництвом.

Наразі тривають два літературні конкурси: сучасних любовних романів «Кохання не купити» та фентезійних романів «Супергерой поруч».