СВЯЗАТЬСЯ
С НАМИ
ЩО ПОЧИТАТИ ПРО ПИСЬМЕННИЦТВО: 6 КОРИСНИХ ЦІКАВИНОК
Must read

ЩО ПОЧИТАТИ ПРО ПИСЬМЕННИЦТВО: 6 КОРИСНИХ ЦІКАВИНОК

Навколо книжок, що письменники пишуть для письменників, завжди є певна дискусія. Хтось шукає в них магічний рецепт ідеального бестселера, а хтось каже зі скепсисом, що от Шекспіра ніхто не вчив і взагалі навіщо потрібні поради від автора, якщо я не дуже його люблю. Якщо так думати, то можна з таким же успіхом вважати, що вчитися взагалі не треба, адже за часів Шекспіра мало хто здобував освіту. 

Ми радимо читати про письменництво та бути відкритими до вдосконалення власної майстерності, але підходити до вибору таких курсів і книжок відповідально.Тож пропонуємо власну добірку про письменницьку майстерність. У кожній з книг є не лише чому навчитися, від чого здивуватися, а й з чого посміятися. А ще вони мотивують. Бо там суперзірки сучасної літератури самі зізнаються, як колись боролися зі страхами, невпевненістю і взагалі допускалися всіх типових помилок автора-початківця.

“Про письменство. Мемуари про ремесло” Стівен Кінг

Оригінальна назва: “On Writing: A Memoir of the Craft”

Цікава думка: "Талант сам по собі – дешевший за кухонну сіль. Успішну людину від талановитої відрізняє тільки одне – сила-силенна наполегливої ​​праці".

Стівен Кінг поєднав у одній книжці власні мемуари, що варті окремих оплесків, роздуми про свій успіх, становлення хорору як окремого жанру в літературі та кіно і багато корисних порад про ремесло письменника. Звідки беруться ідеї, чому “він сказав” завжди краще за “він закричав” чи “він прошепотів”, як прислівники вбивають текст, скільки писати кожного дня, як редагувати власний текст і ще багато чого. І про письменницькі курси там теж є. 

Книжка вийшла у 2000 році й одразу стала бестселером. Вона також відома під назвою “Як писати книги”. У ній Стівен говорить просто й без всілякої зверхності до молодих авторів. Він щирий, багато жартує та підбадьорює. А ще він просто король, тому пропустити таку книжку буде величезною помилкою. 

“Одруківки” Террі Пратчетт

Оригінальна назва: “A Slip of The Keyboard”

Цікава думка: “Більш ніж половина мистецтва письменництва полягає у тому, аби дістати книги зі своєї голови”.

Це збірка есеїв, статей для таких поважних видань як “The Guardian”, “Magazine” та інших, промов, публічних виступів, листів, спогадів та роздумів, що раніше не публікувалися. Більшість творів написані у 90-х та 2000-х, коли сер Террі Пратчетт вже давно став зіркою, а для його прихильників навіть з'явилося окреме слово “пратчеттомани”. 

Усі тексти збірки присвячені літературі, життю письменника та світу фентезі, звісно. Автор просто й відверто ділиться своїм досвідом, як це бути відомим на всю Англію, а й згодом на весь світ; що змінив у літературі його Плаский світ; куди рухається фентезі сьогодні; що дав і що забрав у молодих авторів інтернет, розповідає про своє дитинство, автограф-тури, відносини з видавцями й багато чого іншого. Також він ділиться корисними порадами для молодих авторів. Це книжка не лише про “навчитися нового”, а й про “подумати”. 

До речі, передмову до книги написав Ніл Гейман і вона теж варта уваги.