ЗВ’ЯЗАТИСЯ
З НАМИ

АМЕРИКАНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИЦЬКИЙ КУРС IЗ ГОЛIВУДУ

«Письменницький Метод Джека Грейпса» («Jack Grapes’ Method Writing» ©) – це глибинна програма, що допомагає віднайти свій авторський голос, розвинути автентичний стиль творчості та налагодити процес креативності автора. «Письменницький Метод» – це потужний інструмент впливу й розкриття власного потенціалу.
01

НАВЧИСЯ ПИСАТИ ТАК,
ЯК МОЖЕШ ПИСАТИ ТiЛЬКИ ТИ

На планеті не існує однакових людей. Кожна особистість – унікальна. Шаблони, звички, комплекси заважають бути самими собою. Стандарти диктують, як «треба», роблять людей частиною сірої, безликої маси.
Твій голос і досвід — абсолютно унікальні. Твоя неповторність – ось що дійсно цінно. Ти навчишся її розкривати та використовувати.

02

НАВЧИСЯ ВПЛИВАТИ НА СВОIХ ЧИТАЧІВ І СЛУХАЧІВ

«Спочатку було Слово…»
Слово – це велика сила. Неважливо, пишеш ти коротенький допис на фейсбуці чи коментар в інстаграмі, виступаєш у суді, по радіо або ж створюєш відеоролики, а може, навіть читаєш промову на засіданні ООН – твої слова здатні впливати на людей і змінювати цей світ.

03

віднайди СВІЙ ВЛАСНИЙ СТИЛЬ

Можна копіювати Гемінґвея, Вірджинію Вулф, Жадана, Забужко. Проте копія — завжди вторинна. Замість того, аби копіювати й наслідувати, створюй свій власний стиль, в основі якого лежатиме твій автентичний голос, твоя унікальна особистість.

Подарунковий сертифікат
2022 рік - час здійснювати свої мрії

УНІКАЛЬНІСТЬ МЕТОДИКИ

УНІКАЛЬНІСТЬ МЕТОДИКИ

01
Практика

Переглянувши десятки відео й прослухавши сотні лекцій про те, як керувати автомобілем, не сідаючи при цьому за кермо, неможливо стати досвідченим водієм. Так само й у письменництві, спорті, музиці й будь-якому професійному виді діяльності. Саме тому «Письменницький Метод» побудований виключно на практичних вправах, виконуючи які, ти легко оволодієш мистецтвом письма.

02
Фокус
02
Фокус

Щоб стати справжнім майстром своєї справи, потрібні 10 000 годин практики. Але якщо не знати, як правильно та на чому фокусуватися під час цієї практики, всі зусилля можуть виявитися марними. Курс навчає системі фокусування, яку використовують успішні спортсмени, музиканти й актори США.

03
Аналіз
03
Аналіз

Вміння читати – бачити сильні й слабкі сторони будь-якого тексту – важливе для автора так само, як і вміння писати. Курс навчає професійному аналізу тексту й перетворює читання на інструмент самовдосконалення письменника.

04
продукт
04
продукт

Зазвичай ми думаємо про продукт, а не про те, що по факту його створює – процес. Починаючи роботу над проєктом (книгою, сценарієм, тощо), ми звикли фокусуватися на продукті й саме тому, особливо початківцям, так важко дотримуватися режиму роботи та втілювати у життя свої ідеї. Почати не складно, складно довести свою роботу до кінця. Письменницький Метод вчить бути всередині процесу, який стовідсотково приводить до створення продукту.

01
Практика

ТЕ, ЩО СТАНІСЛАВСЬКИЙ, СТРАСБЕРГ І КАЦЕЛАС ЗРОБИЛИ ДЛЯ АКТОРІВ, ДЖЕК ГРЕЙПС СТВОРИВ ДЛЯ ПИСЬМЕННИКІВ.

ДЖЕЙМС СЛОЯН
Д<span>ЖЕК ГРЕЙ</span>ПС

ДЖЕК ГРЕЙПС

Автор курсу website Поет, прозаїк, сценарист, актор, викладач, засновник і редактор лос-анджелеського літературного журналу «ONTHEBUS». Автор чотирнадцяти поетичних збірок та сотні есеїстичних робіт.
Автор і виконавець головної ролі в комедії «Circle of Will», за яку отримав дві театральні премії Лос-Анджелеса: «Найкраща комедія» і «Найкраща постановка».
З 1980 року навчає голівудських поетів, письменників, сценаристів, акторів, режисерів та людей інших творчих професій письменницькій майстерності, заснованій на його авторській методиці, викладеній у двох книгах: «Method Writing» і «Advanced Method Writing».
Сьогодні його курс викладають у кількох містах Каліфорнії, а також у Чикаго, Нью-Йорку, Торонто, Сіднеї і тепер, уперше, – в Києві.

НАТ<span class='type_3'>АЛІ СКОРИК</span>ОВА

НАТАЛІ СКОРИКОВА

Викладач facebook Наталі — це людина, що привезла з Голівуду «Письменницький Метод» в Україну ще у 2018 році. Викладати їй запропонував Джек Грейпс після майже року навчання. Вдвох вони перекладали та адаптували програму курсу, адже це вперше, коли «Метод» викладають не англійською. На сьогодні Наталі — єдина сертифікована викладачка «Jack Grapes’ Method Writing» в Україні. До того ж лише вона пропонує пройти всі ІХ рівнів курсу поза Штатами, й у 2021 році це вже вдалося її першим студентам, що опанували «Метод» повністю.
В Америці в Наталі є збірка оповідань «Don’t Stop Me Now». Її тексти вже публікувалися в лос-анджелеському літературному журналі «ONTHEBUS». Сама Наталі є членкинею Колективу Письменників Лос-Анджелеса. А в Україні Наталі вибудовує нове літературне середовище без токсичної критики та знецінення, проводить літературні події, створює мистецькі проєкти та вже відкрила власне видавництво, аби публікувати твори своїх студентів.

ДЛЯ КОГО КУРС?

ПИСЬМЕННИКИ-ПОЧАТКІВЦІ

Ти відчуваєш, що хочеш написати книгу, та не знаєш, як розпочати? Ти не розумієш, як перетворити своє хобі на повноцінне письменництво? Курс допоможе створити книгу своєї мрії, уникнувши типових помилок. А ще ти навчишся долати письменницький блок та прокрастинацію.

ПРОФЕСІЙНІ ПИСЬМЕННИКИ І СЦЕНАРИСТИ

Коли професіонал розпочинає роботу над новою книгою чи сценарієм, перед ним постає головне завдання – перевершити себе. Курс знайомить із новими інструментами, що дозволяють вдосконалити свою майстерність і творити, усвідомлено досліджуючи грані свого генія.

ЖУРНАЛІСТИ

Знімаючи сюжет, часто розмірковуєш: «Про що ж тут взагалі говорити?». Курс пропонує інструменти, що допомагають створювати цікаві сюжети, навіть коли здається, що тема неважлива або матеріал «слабкий».

КОПІРАЙТЕРИ

Чим високооплачуваний копірайтер відрізняється від того, що працює за копійки? Вмінням чітко, захоплююче й цікаво писати. Курс навчить і цього.

МЕНЕДЖЕРИ

Ведення переговорів, переписка з підлеглими, партнерами й клієнтами – все це вимагає вміння не просто писати й доносити думку, а й впливати на свого читача-опонента. Курс навчить керувати емоціями та враженнями читача.

СПЕЦІАЛІСТИ РІЗНИХ СФЕР

Курс буде корисним для людей, що прагнуть розкрити свій творчий потенціал, написати профільну книгу та повноцінно реалізувати себе у своєму професійному середовищі.
Записатися на курс

Відеовідгуки

Ангелина
випускниця курсу Jack Grapes' Method Writing для підлітків
Анастасія
випускниця курсу Jack Grapes' Method Writing для підлітків
Камілла Косенко
психологиня, мисткиня
Кирило Булкін
актор, літератор, бард
Ольга Васильченко
письменниця
Сім’я Кардаш
ІТ-сфера
Дмитро Литвиненко
капітан судна
Марія Козир
копірайтерка в ІТ
Наталі Арутюнян
акторка, журналістка
Марина Барабанова
менеджерка проєктів
Більше відеовідгуків

ПРОГРАМА КУРСУ

Особливість «Письменницького Методу» у тім, що він веде студентів крок за кроком через практичні завдання й допомагає кожному в індивідуальному порядку розкрити свій талант, покращити та зробити унікальним своє письмо.

ЗАНЯТТЯ («WRITE LIKE YOU TALK»):

Знайомимося з особливостями і правилами методу і курсу. Розбираємо перший концепт «Пиши, як говориш». Отримуємо перше домашнє завдання.

Ви навчитеся:

 • звільнятися від шаблонів і кліше в листі;
 • працювати з письменницьким блоком;
 • «діставати» історії, коли здається, що писати нема про що;
 • почнете чути і бачити свій автентичний голос.

II ЗАНЯТТЯ («TRANSFORMATION LINE»):

Читаємо домашнє завдання «Write like you talk». В індивідуальному порядку розбираємо кожен текст і саме читання. Вчимося давати зворотний зв'язок і бачити сильні / слабкі сторони тексту. Знайомимося з поняттям «тональна динаміка» за допомогою другого концепту «Рядок трансформації». Отримуєте друге домашнє завдання + матеріал для написання тесту.

Ви навчитеся:

 • розрізняти і використовувати три голоси (тони): аналітичний (The Head Voice), оповідний (The Reporting Voice) і глибокий (The Deep Voice);
 • розкривати героїв і персонажів шляхом тональної динаміки;
 • усвідомлено фокусуватися і управляти глибоким голосом;
 • користуватися різними видами «рядків трансформації»;
 • «масажувати» рядки трансформації і діставати те, що лежить всередині тексту.

III ЗАНЯТТЯ («IMAGE-MOMENT»):

Проходьте короткий тест. Розбираємо теоретичну частину концепту «Transformation line» і як концепт втілюється на практиці, де частіше автори допускають помилки. Читаємо домашні роботи, в індивідуальному порядку розбираємо кожен текст. Знайомимося з концептом «Картинка-Момент» (через великий обсяг працюємо з ним 2 заняття). Виходить третє домашнє завдання + матеріал для написання тесту.

Ви навчитеся:

 • створювати кінематографічні сцени в своїх творах (не розповідати, а показувати);
 • створювати напругу в тексті;
 • керувати часом усередині тексту: сповільнювати, розтягувати, скорочувати, прискорювати;
 • маніпулювати відчуттями читача;
 • «поглиблювати» сцени;
 • розкривати персонажів завдяки прийому «Картинка-Момент».

IV ЗАНЯТТЯ («IMAGE-MOMENT»):

Проходьте короткий тест. Продовжуємо працювати з концептом «Картинка-Момент». Читаємо і розбираємо домашні завдання. Ви отримуєте нове, більш складне завдання по концепту «Картинка-Момент».

Ви навчитеся:

 • вільно володіти технікою створення кінематографічного ефекту в своїх творах;
 • розуміти, де і як вибудувати необхідний елемент напруги, легкості, смутку, радості і іншого;
 • керувати часом і почуттями читачів;
 • створювати живих і яскравих персонажів.

V ЗАНЯТТЯ («THE DREADED ASSOCIATION»):

Читаємо і розбираємо домашні тексти («Image-Moment»). Знайомимося з концептом «Жахлива Асоціація». Отримуєте домашнє завдання + інструкцію по створенню свого першого чапбука (збірки).

Ви навчитеся:

 • обманювати свій мозок;
 • створювати унікальні метафори;
 • працювати з образністю в тексті;
 • виходити за рамки звичайної логіки асоціацій.

VI ЗАНЯТТЯ:

Читаємо і розбираємо домашні тексти по концепту «Жахлива Асоціація». Обговорюємо технічні моменти і ваші питання з підготовки та друку чапбука. Підводимо підсумки вивченого матеріалу. Аналізуємо зміни і зростання техніки письма студентів.

VII ЗАНЯТТЯ:

Випускна вечірка з презентаціями чапбуків і фінальними читаннями.

Тривалість курсу: 7 тижнів.

Студенти працюють щодня. Цей курс — це не сім зустрічей раз на тиждень, а 49 днів роботи з теорією, практикою та аналізом оповідань. Концепції та вправи «Письменницького Методу» сформовані на базі «Акторського Методу» (найпопулярніша система навчання акторів у Голівуді), теорії літератури, акторської системи К. Станіславського, «театральних ігор» Віоли Сполін і технік оволодіння спортивних навичок у тенісі, гольфі та бейсболі.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

8 499 грн — I рівень 6 499 грн — Advanced рівні

Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті.
Студентам ВНЗ (денна форма навчання) — знижка 50%.
Ветеранам АТО — знижка 100% (конкурсний відбір).
Тим, хто зараз на службі ЗСУ — знижка 100% (конкурсний відбір).

Дати найближчих курсів

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

8 499 грн — I рівень 6 499 грн — Advanced рівні

Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті.
Студентам ВНЗ (денна форма навчання) — знижка 50%.
Ветеранам АТО — знижка 100% (конкурсний відбір).
Тим, хто зараз на службі ЗСУ — знижка 100% (конкурсний відбір).

ДО ВАРТОСТІ ВКЛЮЧЕНО:
 • 35 практичних вправ;
 • навчальний матеріал;
 • індивідуальний аналіз текстів;
 • 7 зустрічей;
 • 18 годин роботи у навчальній групі;
 • індивідуальний супровід упродовж 7 тижнів;
 • випускна вечірка (для студентів офлайн-груп);
 • електронний сертифікат про закінчення програми І рівня;
 • участь у проєктах спільноти «Письменницького Методу».
Подарунковий сертифікат
2022 рік - час здійснювати свої мрії

Контакти

Реєстрацію завершено, ви можете записатися на наступний набір
Реєстрація на курс
Ви хочете займатися:
Тип оплати:
Оплата вноситься двома частинами: 50% при реєстрації на курс та 50% на першому занятті.
Студентам ВНЗ знижка 50%.
Ветеранам АТО знижка 100%.